Nieustanny różaniec papieski

Co to jest Nieustanny Różaniec Papieski (NRP)?
NRP jest jedną z form modlitwy, która skupiona jest przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osiecznej k/Leszna. NRP został rozpoczęty w niedzielę Chrystusa Króla, 2i listopada 1982 r. otrzymując specjalne błogosławieństwo Ojca Świętego Jana Pawła II. Dotychczas zaangażowało się w tę formę modlitwy przeszło tysiąc osób. Jak zostać członkiem NRP?
Należy zadeklarować pisemnie lub osobiście chęć włączenia się do NRP obierając sobie jednogodzinną modlitwę raz w tygodniu (można więcej). Do dyspozycji są godziny całego tygodnia (168 g.). Komu jest obojętna godzina i dzień, niech to zaznaczy, wtedy wpiszemy go na godzinę i dzień gdzie jest najmniej osób. Na życzenie wysyłamy wykaz dni i godzin słabiej obsadzonych. Jak modlić się w NRP?
NRP można odmawiać wszędzie: w kościele, podróży lub w domu; na klęcząco, stojąco, chodząco a chorzy leżąco. Modlitwę ofiarujemy w intencji Papieża i w intencjach które podaje Papież dodając intencje osobiste. Godzinną modlitwę należy wypełnić jedną częścią Różańca (5 tajemnic) a resztę czasu przeznaczyć na czytanie i rozważanie Pisma św., przemówień Papieża albo śpiew. Można połączyć jedną część Różańca św. i Mszę św. Gdyby zaistniała jakaś przeszkoda i nie można byłoby wypełnić zobowiązania, nie popełnia się grzechu. Wtedy należy z tym większą gorliwością pomodlić się w najbliższym stosownym czasie. Wskazane jest, aby do modlitwy zapraszać domowników, krewnych i sąsiadów. Godzinną modlitwę można dzielić, np. pół godziny jedna osoba a drugie pół inna osoba.
W intencji członków NRP w Sanktuarium sprawujemy Mszę św. każdego 13-tego dnia miesiąca. Każdy może na w/w Msza św. nadesłać swoją intencję. Będziemy uważali to za znak kontynuacji przynależności do NRP. Rozszerzajmy wokół siebie ideą modlitwy w intencji Papieża. Chętnych prosimy zgłaszać na adres Sanktuarium.
Dziękujemy za wszelkie modlitwy skierowane do Boga za wstawiennictwem Maryi w naszej intencji — stróżów Sanktuarium. Pragniemy jak najlepiej służyć Bogu, Jego Matce i wszystkim ludziom. Wszelkie ofiary, m. in. za intencje mszalne przeznaczone są na wychowanie i wykształcenia młodych misjonarzy franciszkańskich, którzy przy Sanktuarium w nowicjacie przygotowują się do owocnej pracy apostolskiej.